سئو

محتوای سئو شده یا …

تدوین در تیم تند تر

محتوا تعاریف بیشماری دارد و هر کسی آن را به گونه ای بیان می کند. اما به طور کلی اگر بخواهیم بدانیم که محتوا چیست، می توان اینگونه بیان کرد که محتوا همان مطالب و اطلاعاتی است که به صورت متنی، تصویری و صوتی که در قالب آموزش، تبلیغات، اطلاع رسانی و … به مخاطب ارائه می شود

محتوا در لغت به معنی وجود و هستی و آنچه درون چیزی قرار دارد. اما با این تعریف نمی توان به درک صحیحی از محتوا رسید، برای همین در تعریفی دیگر، محتوا آن چیزی است که بتوان پیام ها، اطلاعات، وقایع و احساسات و هر آنچه که بتوان منظور را به دیگران انتقال داد، می باشد. محتوا وقتی با ارزش است که بتواند موجب رضایت مخاطب شود

محتوا شامل هر آنچه که در اطراف می خوانیم، می بینیم و یا می شنویم می شود. برای مثال برای اطلاع رسانی از تبلیغات یک فروشگاه و تخفیفات آن در رادیو مطلع می شویم و همان تبلیغ را در تلویزیون می بینیم و یا در روزنامه ای می خوانیم، همه این ها محتوایی هستند که ما در قالب های متفاوت آن ها را درک می کنیم. پس محتوا می تواند از جنس اطلاعاتی باشد که در اختیار ما قرار می گیرد و می تواند ما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

تولید محتوا چیست ؟ آموزش ۳ نوع اصلی تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

خلق و پدید آوردن اطلاعات به صورت مفید و کاربردی در قالب های متفاوت بصری، صوتی و متنی برای مخاطبان که باعث درک بهتر آن هاست را تولید محتوا می گویند.

به طور کلی تولید محتوا یعنی ساختن و ایجاد هر چیزی که کاربران مفهوم و اطلاعات را بیشتر و بهتر درک کنند. امروزه از تولید محتوا برای جذب مخاطب و بازاریابی کسب و کارها استفاده می کنند و به نوعی تولید محتوا یک تخصص و حرفه به شمار می آید به همین دلیل اکثر شرکت ها و کسب و کارها به دنبال فردی خلاق و حرفه ای برای تولید محتوا هستند.

البته در نظر داشته باشید که تولید محتوایی با ارزش و مفید است که بتواند باعث افزایش درآمد شما شود و به واسطه آن بتوانید کسب و کارتان را گسترده کنید. تولید محتوا می تواند به صورت یک آگهی تلویزیون و یا یک عکس در اینستاگرام و یا به صورت یک جمله بر روی کالا و یا به صورت یک پادکست به مخاطب ارائه شود. بنابراین می توان تولید محتوا را به انواع مختلفی دسته بندی کرد

انواع محتوا

برای انتقال مفاهیم، پیام ها، وقایع و هر آنچه که بخواهیم به مخاطبان اطلاع رسانی کنیم، می توانیم این محتوا را به صورت های گوناگون و متفاوتی ارائه دهیم، که این محتوا بطور کلی به سه دسته تقسیم می شوند.

محتوای متنی:

محتوای متنی یا نوشتاری یکی از مهم ترین انواع محتوا می باشد و می تواند شامل جمله ای کوتاه بر روی یک بیلبورد و یا یک کتاب چندصد صفحه ای باشد. به هر چیزی که به صورت نوشتاری برای انتقال مفاهیم نوشته شود، محتوای متنی گفته می شود. محتوای متنی آغاز هر محتوایی است و از قدیمی ترین انواع محتوا است.

محتوای متنی شامل انواع نوشته ها به صورت های مختلف از جمله، مقالات یک سایت، روزنامه ها، کتاب ها ، پیامک های متنی، اخبار و مجلات و … می شود. با تولید محتوای متنی تمام اطلاعات، منظور و هدف به راحتی به خواننده منتقل می شود و این نوع محتوا بیشتر جنبه یادگیری را در بر دارد. با ایجاد وبلاگ در صفحه سایت اینترنتی خود می توانید مقالات و مطالب گوناگونی را در حوزه کسب و کارتان ارائه و منتشر کنید. برای اینکه با اصول تولید محتوا متنی بیشتر آشنا شوید توصیه می کنیم مقاله ۵ اشتباه در تولید محتوا متنی را مطالعه کنید.

محتوای تصویری:

محتوای تصویری مانند: عکس، ویدیو، نقاشی و هرچیزی که بتوانیم به صورت بصری به مخاطب اطلاع رسانی کنیم را شامل می شود. انتقال اطلاعات به صورت بصری و استفاده از تصاویر و ویدیو ها افراد زیادی را به این نوع محتوا جذب می کند و با مخاطب ارتباط بیشتری برقرار می کند. امروزه این نوع محتوا در انواع شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بیشتر دیده می شود و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

تولید محتوای تصویری یکی از پرکاربردترین تولید محتوا می باشد، بنابراین می توان از آن برای انتقال اطلاعات استفاده کرد. محتوای تصویری می تواند هم جنبه سرگرمی داشته باشد و هم جنبه اطلاع رسانی، برای همین توانسته مخاطب بیشتری را به خود جذب کند. برای اینکه با تولید محتوای تصویری بیشتر آشنا شوید مقاله تولید محتوای تصویری چیست را مطالعه کنید.

محتوای صوتی

همانطور که از نام آن پیداست این محتوا به صورت صوتی می باشد. یعنی برای انتقال اطلاعات از روش هایی که می توان به صورت شنیداری از آن بهره برد، استفاده می شود. می تواند شامل پادکست، موسیقی، اخبار و گزارش های رادیویی و … شود. محتوای صوتی، امروزه توانسته است مخاطبان خاص خود را به سوی خود جلب کند و محتوایی است که می توان تاثیر بیشتری روی مخاطب گذاشت. یکی از تمایزات محتوای صوتی برای مخاطب، امکان شنیدن محتوای صوتی در حین انجام کارهای روزانه است.

کاربرد تولید محتوا:

یکی از مهمترین کاربردهای تولید محتوا، بازاریابی به صورت محتوایی است که سبب رشد و تجارت و کسب و کار می شود. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ را در وبلاگ الیت دیزاین مشاهده کنید.

تولید محتوا لینک برقراری ارتباط بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد. امروزه یکی از روش های تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات به صورت غیر مستقیم است.

محتوایی ارزشمند است که برای مخاطب جذاب و همچنین سبب درآمدزایی برای صاحب کسب و کار باشد. کاربرد تولید محتوا فروش محصولات صاحب کسب و کار و اطلاع رسانی مفید به مخاطب است. یعنی هر دو به گونه ای از این محتوا نفع خواهند برد.

اهمیت تولید محتوا چیست؟

با استفاده از تولید محتوا برای کسب و کار ها، مشتریان متعدد و بیشتری را می توانید به بیزینس خود جذب و مخاطبان را درگیر خودتان کنید. همچنین با تولید محتوای با کیفیت و جذاب می‌توانید بازدیدکنندگان جدیدی به سایت خود بیافزایید و در نهایت، درآمد شرکت‌تان را بیشتر کنید.

اگر شما محتوایی برای سایت کسب و کارتان ایجاد نکنید، قطعا از قافله بازاریابی محتوایی عقب خواهید ماند.

تولید محتوا در راس بازاریابی تبلیغات شما قرار دارد. برای اینکه هدف خود را به مخاطبان برسانید، لازم است محتوایی با اطلاعات جامع و کامل ارائه دهید تا محصولات خود را به فروش برسانید.

همچنین تولید محتوا سبب ارتباط بین شما و کاربران می شود. با استفاده از این ارتباط، نیازهای مشتریان را شناسایی و در صدد رفع آنها اقدام نمایید. شما با خلق محتوا برای کسب و کارتان، هویت و ارزش های برند را به مخاطبان انتقال و به پیشرفت کسب و کارتان کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *